Koolitervishoid

Kooliõe teenust osutab Tartu Koolitervishoiu OÜ (tegevusluba nr L02675) õde Aljona Tihhonova.

KOOLIÕE ÜLESANDED: haiguste ennetamine. Regulaarne õpilase tervise ja arengu jälgimine – tervisekontrollide läbiviimine I, III ja VII klassis ning lapsevanemale tagasiside andmine. Läbivaatuse andmed on nähtaval patsiendiportaalis digilugu.ee

Kooliõe vastuvõtt:

.

Tihhonova, Aljona

Medõde
Telefon:(+372) 56-826-717
Tööaeg:E-R: 08.30-13.30

Tervisekontroll:

TERVISEKONTROLL viiakse läbi lapsevanema nõusolekul I, III, VII ja XI klassi õpilasele. Tervisekontroll sisaldab:

• pikkuse mõõtmist
  • kaalumist
  • kehamassiindeksi määramist
  • nägemisteravuse kontrolli
  • vererõhu mõõtmist
  • rühi kontrolli
  • naha ja limaskestade seisundi hindamist
  • luu ja lihaskonna seisundi hindamist
  • sugulise arengu hindamist
  • vaimse tervise hindamist

Vastavalt «Põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse» § 43 lõike 1 alusel on vajalik õpilastel läbida perearsti juures ennetav tervisekontroll II, V ja IX klassis ja hambahaigusi ennetav arstlik kontroll I, III, V, VII ja IX klassis.

Vaktsineerimine:

Õpilaste immuniseerimine vastavalt kehtivale riiklikule immuniseerimiskavale ja teistele kehtivatele õigusaktidele.

• 12 – 14 aasta vanuselt tütarlastele HPV (inimese papilloomiviiruse) vastane vaktsiin
  • 13 aasta vanuselt MMR 2 (leetrite, mumpsi ja punetiste vastane revaktsineerimine)
  • 15–16 aasta vanuselt DTL (kuues difteeria-, teetanuse ja läkaköha vastane vaktsiin)

Õpilase läbivaatus ja vaktsineerimine toimub lapsevanema nõusolekul.
Vanemaid teavitatakse vajalikust läbivaatusest või vaktsineerimisest infolehega, mis tuleb tagastada allkirjastatult.

Esmaabi ja kriisiabi osutamine:

Esmaabi andmine õnnetusjuhtumite ja tervisehäirete korral ning vajadusel õpilaste nõustamine ja lapsevanema informeerimine.
Koolitervishoiuteenus ei sisalda haiguste ravi. Ravi vajava õpilase puhul teavitab kooliõde õpilast ja lapsevanemat vajadusest pöörduda perearsti või eriarsti pole.

Palume haiget last kooli mitte saata!

Viimati muudetud: 4. apr. 2023