Koroonaviirus

Postitud: 04. märts 2020

Tulenevalt epidemioloogilisest olukorrast maailmas, soovitab Terviseamet teavitada ja paluda lastevanemaid, kes käisid Hiinas, Põhja-Itaalias (regioonid: Lombardia, Veneto, Emilia-Romagna ja Piedmonte), Jaapanis, Singapuris, Lõuna-Koreas, Iraanis, kus nüüdseks on tuvastatud palju koroonaviirusesse haigestunuid, võimalusel viibida koos oma lastega 14 päeva kodus ja jälgida nende tervislikku seisundit.

Lapsevanematel, kelle laps ettevaatusabinõuna koju jääb, palume teavitada sellest kooli. E-õppe vahendeid kasutades on võimalik korraldada sellel ajal individuaalõpet kodustes tingimustes.

Kui antud ajavahemikus esineb lapsevanemal või lapsel palavikku, köha või hingamisraskusi, siis võtta koheselt ühendust oma perearstiga ning teavitada oma reisist riskipiirkonda.

Arvestades grippi haigestumise hooajalist tõusu, pöörame koolis olulist tähelepanu piisknakkuste ennetusmeetmetele:

• ventilatsiooni süsteemi töös hoidmine ja nõuetekohane hooldus;
  • ruumide  regulaarne tuulutamine;
  • igapäevane koristus;
  • tualettruumide varustamine piisavas koguses kätepesuvahendiga;
  • pidev hügieeni teavitustöö.

Koroonaviiruse COVID-19 iseloomustuse ja korduma kippuvad küsimused koos vastustega leiab Terviseameti kodulehelt.

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Share to Google Plus

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: