Ajalugu

Viimati muudetud: 30. august 2019

Tartu Puškini nimeline Tütarlaste Gümnaasium

Kool loodi 1899.a. Tartu vanim gümnaasium alustas tööd Pepleri tänaval.

1909. aastal anti senine Puškini Tütarlaste Gümnaasiumi hoone Pepleri tänaval Jurjevi Õpetajate Seminari käsutusse. Aastatel 1909–1919 tegutses kool aadressil Riia tänav 25 (toona Riia 121), 1919. aastal evakueeriti aga Esimese maailmasõja eest Voroneži ja lõpetas tegevuse Tartus.

Allikas

Tartu 4. Keskkool

1945. aastal avati Lina tänaval uus venekeelne kool, Tartu 4. Keskkool, mis 1948. aastal kolis Tartu Puškini nimelise Tütarlaste Gümnaasiumi renoveeritud hoonesse Riia tänaval.

1997. aastal nimetati kool ümber Tartu Puškini Gümnaasiumiks.

Tartu Puškini Gümnaasium

1999. aastal tähistati kooli 100. aastapäeva konverentsiga. Gümnaasium oli tähtsal kohal Eesti vene haritlaskonna arengus.

2002. aastal liideti Tartu Puškini Gümnaasiumiga senine Raadi gümnaasium.

Tartu Vene Lütseum

2007.a Tartu Puškini ja Tartu Slaavi gümnaasiumi liitmisel tekis Tartu Vene Lütseum. Kool alustas tööd Slaavi Gümnaasiumi hoones Uus tänaval.

Kooli hoone ehitati 1969. aastal, kus töötas

1969-1997.a Tartu 6. Keskkool.

1997. aastal nimetati kool ümber Tartu Slaavi Gümnaasiumiks.

Puškini Gümnaasiumi hoone, mis asus  aadressil Riia 25; anti 2007.a üle Tartu Täiskasvanute Gümnaasiumile. Nüüdisajal tegutseb seal Tartu Mart Reiniku Kool.

Tartu Aleksander Puškini Kool

Kool on põhikool, kus õpe on korraldatud klassipõhiselt (1.-9. klass).

Kooli õppekeel on vene keel. Vanemate nõusolekul on klassi õppekeel eesti keel.

Allikad:

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: